Reflexní masáž

Tato masáž je známá již tisíciletí, různé zkušenosti a poznatky ve starém Egyptě, Indii, Tichomoří , dokonce i Indiánů se někteří odborníci rozhodli sladit do vědy která se nazývá Reflexologie . Koncem 19. začátkem 20. století napsali o tom publikaci léčitelé z USA a Holandska.

Pojmem reflexní léčba rozumíme zásah veden přes nervové spoje v oblasti zvolených reflexních oblouků. Do této skupiny léčebných metod patří i reflexní masáž, která vznikla začátkem 20. století. I když je podstata reflexní masáže odvozena z techniky klasické masáže, její vznik podmínily až nové poznatky z oboru neurofyziologie.

Vznikl tedy nový druh masáže, při které se vyhledávají místa se změněnou citlivostí kůže, přičemž se používají některé hmaty klasické masáže. Tato místa nazýváme reflexními body (plochami).

vykupto_masaz_nohou_hlavni

V lidském těle existují dráhy a pole, přes které proudí energie, která při správném fungování zajišťuje pocit pohody a zdraví. Když něco brání nebo se vyskytne nějaká překážka v těchto polích a drahách tělo to dává na vědomí bolestí a jeví se to jako nepohyblivé, omezené nebo poraněná. Přes reflexní oblouky můžeme tento proces ovlivňovat.

Na ploše chodidla, na ruce ale i na jiných částech těla se nacházejí reflexní plošky přes které se vhodným působením, přiměřeným tlakem dají tyto cesty čistit a napravovat na správnou funkci a nebráněnému průběh energii a nervových vzruchů.

Například na chodidle se nám zobrazuje stavba celého těla is vnitřními orgány, reflexní masáží se dá ideálně a pohodlně ovlivňovat a masírovat celé tělo, dokonce stimulovat a dávat do správné funkce i vnitřní orgány: játra, žaludek, plíce, atd.

Tento způsob masáže je vhodný i pro lidi, kteří mají zábrany obnažit se, nebo nemohou jít z nějakého důvodu na masáž: například ekzém na kůži, lupenka, alergie vůči krémům nebo masážní emulze. Nedílnou  součástí nejen reflexní masáže je i příjemný pocit z dotyku.

349-265

Když se masér dotýká masírovaného, ​​má příjemné teplé ruce, je to velmi blahodárný účinek, který je základem pozitivního léčebného účinku. I když reflexní masáž v některých stádiích je bolestivá, její účinky a její oprávněnost je zřejmá. Ihned po masáži klient cítí úlevu chodidel i celého těla.

Tímto způsobem se dá masírovat i poraněná část těla např. zlomená ruka, aniž bychom se jí dotýkaly, nebo jí hýbaly, co by bylo pro poraněného velmi bolestivé a nepříjemné. O reflexní masáži třeba rozhodovat zodpovědně, zvážit všechny okolnosti a důsledky a svěřit ji do rukou osvědčených a spolehlivých masérů, kteří zodpovědně zváží a s klientem proberou příčiny vzniku bolesti a možné následky.

Základní podmínkou úspěšného reflexního léčení je důvěra masírovaného k masérovi ik úkonům které na něm provádí. Masírovaný musí být uvolněný, klidný a nerozptylovat se a nesmí na sebe nechat působit negativně příčiny z okolí. Musí zapomenout na hněv, stres, důvěřovat sám sobě, ale i lidem ve svém blízkém okolí.

Jiné tipy masáží naleznete zde.