Přečtěte si, o čem je medová masáž

Medová masáž
Vynikající a velmi pohodlný způsob detoxikace organismu představuje medová masáž.

  1. Odstraňuje toxicitu z léků, potravin, vlivu životního prostředí. Jsou to usazeniny, které se nahromadí v tkáních, protože jejich tělo neumí dostatečně vyloučit vlastními procesy.
  2. Je nejen příjemným prostředkem  na uvolnění, ale je i relaxací po náročném a stresujícím dni. Dále je také prostředkem, který dokáže lidské tělo zbavit škodlivých toxinů.
  3. Je to technika rukou, která ve spojení s medem působí jako vysávání, pumpování.
  4. Je vynikající relaxační, detoxikační a ozdravnou metodou, která zanechá v člověku pocit lehkosti, čistoty a osvěžení.
  5. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu, upravuje metabolizmus, zjemňuje a hydratuje pokožku.

1061

Detoxikační masáž medem velmi účinně působí proti nemocem, lze ji však aplikovat i pro zvládnutí stresu, při chronických a civilizačních chorobách, při jarních očistných kúrách, únavě, oživuje vnitřní organismus, čistí pokožku a zanechává ji sametově hladkou.

Med obsahuje důležité minerální látky a stopové prvky. Během masáže se přes pokožku tyto látky dostávají do těla. Dotyk se při masáži stává komunikací. Aktivuje se jím vegetativní nervový systém a krevní oběh.

Medová masáž je uceleným ošetřením těla, ducha a duše. Při masáži mohou být energie, které bývají blokovány křečovitostí, uvolněné a volně protékat a důsledkem toho dochází k uzdravení.

Následně se aktivuje funkce vylučování organismu prostřednictvím střev, ledvin, pokožky a dalších orgánů.

Po medové masáži se tělo detoxikuje ještě následujících 24 hodin, proto není vhodné používat na masírovanou část mýdlo, sprchový gel, tělové mléko ani krém.

images (2)

Blahodárné účinky medové masáže:

 • pomáhá při bolestech hlavy, migrény a nervové poruchy
 • zlepšuje krevní oběh
 • upravuje hormonální činnost, poruchy štítné žlázy, menstruační
  a jiné gynekologické potíže
 • pomáhá při artróze, revmatismu, onemocnění pohybového aparátu
 • odstraňuje žaludeční a střevní potíže, poruchy metabolismu
 • léčí chronickou rýmu a vedlejší nosní dutiny
 • zpříjemňuje klimakterium doprovázeno návaly horka
 • uvolňuje únavový syndrom, nespavost, deprese a stres
 • urychluje období rekonvalescence
 • řeší alergie
 • výrazně detoxikuje játra
 • plísně na vnitřních orgánech – střevech, pokožce
 • posiluje a obnovuje funkci ledvin a slinivky

Historie medové masáže

Detoxikační medová masáž je velmi stará a osvědčená léčitelská metoda. Téměř ve všech kulturách se našly důkazy, že med byl využíván nejen jako zdroj potravy, ale i jako lék na léčení. Medovou masáž využívala Kleopatra, Řekové i Římané. Je také dokazatelné, že med byl pro svoji léčivou sílu určitým symbolem, který se používal při náboženských či magických obřadech. Tedy i myšlenka léčení medem při masáži nebyla daleko.

Komu je medová masáž určena:

Medová masáž je určena především lidem, kteří potřebují oživit a povzbudit oslabený organismus. Obecně můžeme říci, že medové masáže jsou určeny široké veřejnosti, osobám každého věku (doporučená věková hranice je uváděna od 15ti let) a pro obě pohlaví. Velmi účinně pomáhá lidem, kteří trpí onemocněním nebo chorobami, které patří do skupiny tzv. civilizačních onemocnění.

Medová masáž se osvědčila hlavně v léčbě civilizačních chorob, z nichž můžeme jmenovat revmatická onemocnění svalů a kloubů, žaludeční a střevní poruchy, chronicky únavový syndrom, bolest hlavy a stavy migrény, deprese, jaterní choroby, slabost ledvin, kožní problémy, neplodnost či menstruační potíže.

Medová masáž je celkové ošetřením těla, ducha a duše. Vytváří pocit důvěry a přijetí. Tak mohou být energie, které bývají blokovány křečovitostí, uvolněné a volně protékat, důsledkem toho dochází k uzdravení. Aktivuje funkci vylučování organismu prostřednictvím střev, ledvin, pokožky a dalších orgánů.

294_1

 

Medová masáž