Orientální olejová masáž

Tato specifická masáž vychází s tradiční Čínské Thajské a Indické masáže, do níž se zakomponuje i nemalá část aromaterapie. Jelikož se zde převážně pracuje s léčivými oleji a oleji s léčivých bylin, ovlivňujeme nejen fyzické ale i duševní a energetické danosti a nedostatky v lidském těle.

Při orientální olejové masáži, když máme v rukou chodidlo člověka jako bychom drželi nebo nahlíželi do jeho duše, a léčíme (pomáháme nebo odstraňujeme) nejen jeho vnější bolesti, trápení a nedostatky ale i jeho skryté a nevyřčené trápení a poruchy.

Mnohdy si ani neuvědomujeme jiné možnosti, spojitosti a příčiny ve svém těle a kolem sebe. Není špatné a škodlivé jen to, co vychází od nás, ale především to, co z nás vychází a co vysíláme a šíříme my do svého bytostného prostoru.

Po dobré orientální masáži chodidel se cítíme uvolněný odlehčený a vyrovnaný. Odešlo hodně špatného z našeho těla a také duše co tvoří jednu nerozdílnou součást a spojitost. Na chodidle pomocí léčení a působení šikovných rukou, kolíčku a oleje umíme odstranit a napravit řízení a funkci mnoha skrytých pochodů a proudění energii do těla.

masaze4a

Na chodidle a celém těle se kromě reflexních plošek nacházejí i body našich čaker, jsou to psychické centra v těle, které jsou neustále aktivní, aniž bychom si to uvědomovali. Prochází jimi energie, která ovlivňuje lidskou psychiku.

Moderní biologie vysvětluje jejich působení jako chemické změny způsobené endokrinními žlázami, jejichž sekrety se přímo a neustále vyplavují do krevního oběhu. Filosofové východu připisovali tyto změny pěti základním elementem – Zemi, Vodě, Ohni,

Vzduch a éter.

Lidské tělo je schopno sebe vyjadřování a realizování pravdy za hranicí oblasti, kterou jsme schopni vnímat svými smysly. Pomocí paměti, intuice a představivosti je lidský organismus schopen pochopit a porozumět přírodním zákonům a může tyto danosti využívat ve svůj prospěch, vývoj a růst. Myšlením si můžeme pomáhat i k fyzickému zdraví.

Jak si můžeme pomoci od negativních emocí?

Každá nemoc je špatná myšlenka. Ke zdraví potřebujeme jen jedno: správně myslet. Čínská tradiční medicínská teorie tvrdí, že každá emoce je spojena s některým konkrétním orgánem, a proto emoce může mít vliv na funkci tohoto orgánu, jakož i jeho meridián.

Strach patří k nejškodlivějším negativním emocím. Působí na ledviny a jejich meridián.

Strach je souhrnem nepříjemných pocitů, počínaje stydlivostí až po neurčité stavy úzkosti, charakteristické pro lidi, kteří ztratili víru ve vlastní schopnosti vypořádat se se světem. Typickým fyzickým projevem strachu je bušení srdce, sucho v ústech, pocení dlaní, někdy i pocit ochrnutí, slabost, závratě, pomočování u malých dětí a jiné.

Vysilující účinky neodbytného strachu můžeme odstranit vůní, která má vliv na náladu a obsahuje vhodné esenciální oleje. Esenciální oleje dokáží pozitivně ovlivnit naše negativní emoce, protože mají dvojí účinek. Jakmile ucítíme olej s příjemnou vůní naše mysl se uklidní av tomtéž okamžiku, kdy olej ucítíme, probíhá v těle fyziologická reakce.

Pokud trpíte strachem často – vyzkoušejte cyklus aromaterapeutických masáží. Masáže jsou zaměřeny především na oblast hrudníku, krku, ramen, aby se odstranilo permanentní napětí způsobené opakovaným strachem. Důležitou další oblastí na masírování je břicho, protože jím podpoříme hluboké dýchání.

NEGATIVNI EMOCE A POCITY

Hněv je ničivá negativní emoce.

Dokonce i chvilková vztek může mít zničující dopad na zdraví rozhněvaného člověka, jakož i na lidi v jeho okolí. Hněv způsobuje přebytek energie jater a vyvolává vysoký krevní tlak, bolesti hlavy a závratě.

Má velmi silné destrukční vlivy na lidský organismus. Dokáže přivést některých jedinců až do stavu nepříčetnosti, šílenství a je příčinou mnoha vážných zdravotních problémů. Měli bychom dokázat hněv ovládnout, uklidnit se pomocí tolerance a vlídnosti, i když to vůbec není jednoduché.

Mezi esenciální oleje, které pomohou zvládnout hněv patří pravý heřmánek. Chladivý účinek modrého azulenu, který heřmánek obsahuje, zklidňuje horkost vznětlivé hněvu.

Bohužel patří k nejničivějším negativním emocím. Velmi nebezpečný je v případě smrti blízkého člověka. Smutek oslabuje energii plic a srdce, může vést k pocitu úzkosti.

Více, než cokoliv jiného, ​​při překonávání žalu, pomůže cílená péče aromaterapeutů. Šetrná celotělová masáž je vynikajícím balzámem na smutnou duši.

medunka

Meduňka lékařská výborně posiluje srdce fyzicky, tak emocionálně a v případě žalu její povzbuzující a antidepresivní účinky odstraňují duševní bolest.  Mezi účinky orientální masáže patří i dobrý pocit s fyzické úlevy s psychického uvolnění a odstranění negativních jevů a pocitů.

Přece rozbolavělý a špatně se cítící člověk nemůže do svého okolí vysílat a tím předávat dobro a pozitivní energii, když jí sám nemá dost: resp. její proudění a čerpání je omezeno nebo znemožněno, ať už fyzickou ale i psychickou zábranou či nedostatkem.

Na celém těle a zejména na chodidlech a zádech je jich nejvíce ale dá se působit i na jiných místech a částech těla. Dotykem a napravování masáží dosáhneme požadovaný a nečekaný úspěch. Jemným a pomalým uklidňujícím masírováním ale i jeho prováděním a prováděním dosáhneme uklidnění a uvolnění klienta.

Hlavní devizou je klid a rozvaha maséra a důvěra a odevzdanost netřeba se znervózňovat ale věnovat se a uvědomovat si a užívat si uvolňování a příjemný průběh léčby a kúry. Orientální olejová masáž je nejjemnější, příjemná a  tonizačně pomalu a konejšivě prováděna.

Proto je vhodná pro každé dítě, ale i na bolest citlivější lidi. Komplexně se jí dá uvolnit a odstranit téměř všechny neduhy a trápení. Jemný a citlivý hmat, mě předurčuje na kvalitní provádění orientální masáže.

Nevidomí maséři mají dokonalý hmat, vědí precizně a přesně najít znečištěné body a centra na chodidle a lidském těle a proto je to zárukou, že určitě budete spokojeni a masáž vám bude provedena k vaší spokojenosti. Je to vynikající relax, příjemný odpočinek.

Po masáži nohou vám nožičky zabalím do ručníků, což vám navodí pocit klidu a pohody, nožičky budou v teple zabalené a vy si můžete odpočinout, nebo ještě vám mohu provést masáž nějaké jiné části těla: zad, rukou a podobně.

Z osobních zkušeností, ale i zkušeností mých zákazníků, kteří si orientální olejovou masáž dali udělat mohu říci, že je to vynikající příjemný a uklidňující způsob jak odstranit neduhy těla i duše.

Pro více info